מכירת רכב ישן – הסיפור שאינו נגמר

בעבר הדבר היה כל כך פשוט. היינו מפרסמים מודעה בעיתון, באינטרנט או פשוט תולים שלט "למכירה" על השמשה האחורית, קונים מעוניינים היו פונים אלינו והכל היה בא על מקומות בשלום. הקונה היה נהנה מרכב חדש והשקעתך היחסית על הרכב הוחזרה אליך. כיום, הפכה משימת המכירה של הרכב באופן פרטי לכמעט בלתי אפשרית. אפילו המחווה הישראלית הקלאסית בה נהגים שואלים "מוכר?" בצמתים וברמזורים הולכת ונעלמת מהעולם. לתופעה זו ישנן מגוון סיבות ומענה אחד – פירוק רכבים.

מה השתנה?

בשני העשורים האחרונים עבר שוק הרכב תהפוכות מרחיקות לכת ששינו אותו מן היסוד. כניסתן של חברות רבות לשירותי רכב אל השוק הישראלי מאפשרות היום לרכוש רכבים מיד ראשונה בתוכניות מימון נרחבות ומשתלמות. שוק הליסינג מחזיק היום בכרבע מיליון כלי רכב בכל שנה. מדובר בהיקף עצום ובכלכלה המגלגלת מאות מיליונים.

ברור לכולם הרי שהצרכן הישראלי עושה תחשיב עלות תועלת הגיוני. במקום לרכוש רכב מאדם זר, ללא הבטחות, ללא אחריות וללא כתובת לפנות אליה, ניתן לרכוש רכב חדש ובמצב טוב מאוד מחברה מקצועית שמספקת שירותים מגוונים, מטפלת עבורך בכל הבירוקרטיה ומציעה תוכניות אחריות מקיפות. מדוע בכלל להסתבך ולקחת סיכונים? גורמים פיננסיים חוץ בנקאיים מציעים 100% מימון לרכישת רכב בתנאי החזר נוחים ומשתלמים שמייתרים לחלוטין את הפזילה למכירות יד שנייה.

כתוצאה מכך, הביקוש לרכבים יד שנייה צנח באופן משמעותי ומכירת הרכב הישן באופן פרטי נעשתה קשה עד כמעט בלי אפשרית. השוק מוצף והתחרות אדירה. אם אין בידיך דגם פופולארי ומבוקש במיוחד, סביר מאוד להניח שלא יעלה בידיך למכור את הרכב, בטח שלא במחיר שישתלם לך. אם יימצא קונה, ייתכן מאוד שיתברר כי מדובר באדם הקונה רכבים לפירוק ומייעד אותו לחלקי חילוף ולמחזור.
שווה לפנות בהקדם ולהרוויח כסף על הגרוטאה הישנה, הרי היא סתם עומדת בחניה אז למה לא להפיק מזה תועלת בעזרת חברת קונה רכבים לפירוק?

תמונה מכוניות לפירוק
מכוניות לפירוק במגרש גרר איתי

התוצאה הרסנית
תופעה זו יוצרת מציאות בה בכל שנה הולך וגדל מניין הרכבים על הכביש. הרכבים מתחלפים והישנים לא מקבלים מענה. כך הולכות ונערמות בישראל גרוטאות המתכת. ההשלכות הסביבתיות הינן קשות מאוד ופוגעות בנוף הישראלי ומזהמות מקורות טבע. על מנת להתמודד עם התופעה, פירוק רכבים אינו רק יעיל ומשתלם, אלא חיוני.

באמצעות תחום פירוק מכוניות על ידי בעל מקצוע אשר יקצה את כל חלקי הרכב לתעשיות השונות, מובטחים לנו יתרונות משמעותיים.

  • תעשיות רבות ייתרמו מחומרי הגלם וישקיעו פחות חומרי גלם ואנרגיה בייצור רכיבים חדשים.
  • בכל שנה הולכת ומשתפרת יכולתם של יצרני הרכב להפחית את פליטות הפחמן בדגמים החדשים. יוצא מכך, שהישארותם של הרכבים הישנים מנציחה זיהום אוויר שאינו הכרחי עוד.
  • בנוסף, רכבים ישנים אינם עומדים בתקני הבטיחות העדכניים ביותר ואמצעי המיגון בהם מוגבלים. הורדת רכב לא בטיחותי מהכביש ושליחתו לפירוק רכבים עשויה להציל חיים.
  • ישנם יתרונות כלכליים רבים לצד היתרונות האחרים,פירוק רכבים יאפשר לך להיפטר מהרכב הישן ולקבל תגמול כספי שלא בטוח שהמציאות הכלכלית היום בתעשיית הרכבים תאפשר לך להשיגו במכירה פרטית מסורתית.