קורס חשמלאי בודק סוג 1

קורס חשמלאי בודק סוג 1כל חשמלאי בארץ חייב לעבור את הקורס הבסיסי – קורס חשמלאי בודק סוג 1 (לרוב זה מגיע עם סוג 2 באותו הקורס) וזאת על מנת לקבל את ההסמכה מהמדינה לטפל בבעיות חשמל בבתים פרטיים ועסקים. כמובן שיש גם לזכור כי יש קורס המשך של קורס חשמלאי בודק סוג 3 אבל זה מיועד לאנשים עם וותק רב בתחום ועם ניסיון לאורך שנים.

קורס חשמלאי בודק סוג ראשון מציע בתוכו את כל הבסיס שחשמלאי ישראלי צריך לדעת אך גם הוא צריך להעשות אחרי 4 שנים וותק בתור טכנאי חשמל והפנייה של מנהל לענייני חשמל עבור אותו המועמד

להלן הנושאים אשר ילמדו במהלך קורס חשמלאי בודק סוג 1

  • חוקי החשמל ותקנות החשמל בישראל
  • שלבי תכנון של מתקני חשמל
  • עבודה עם מתח נמוך
  • עבודה עם גנרטורים ואל פסק חשמליים
  • עבודה עם הארקות ובדיקתן
  • אחריות על עבודת החשמלאי

לקורס עוד נושאים רבים, אלו היו רק הבולטים שבהם.

קורס חשמלאי בודק סוג 1 + 2

חשמלאי בכפר סבאלרוב, מי שמגיע לקורס חשמלאי בודק סוג 1 עושה בנוסף את סוג 2 במקביל על מנת לקבל הסמכה חשובה, מועילה ואיכותית הרבה יותר. רוב המכללות שמלמדות קורס חשמלאי בודק עושות את הקורס במתכונת של בודק סוג 1 + 2 וגם כך זה מומלץ על ידי הגורמים הממשלתיים שכן הדרישות לקורס סוג 1 ולקורס סוג 2 הינם זהים ולכן ברגע שניגשים לקורס בודק סוג 1 אפשר באותה הנשימה לעשות גם את סוג 2.

העיר עם החשמלאים הרבים ביותר שעברו קורס זה היא העיר כפר סבא. חשמלאי בכפר סבא ממוצע נמצא עם ניסיון של 6-7 שנים בתחום ולכן רוב החשמלאים בעיר כבר עברו קורס זה של סוג 1 וסוג 2. בנוסף, חשמלאי בכפר סבא מטפל לרוב גם בערים הסמוכות שכן יודעים באזור השרון שאם צריך להזמין חשמלאי נזמין את אלו המוסמכים של כפר סבא.
לפורטל החמשלאים המומלצים בכפ"ס לחצו כאן >> פורטל חשמלאי בכפר סבא

לסיכום: לימודי חשמלאי בודק סוג 1 או סוג 2 הם חשובים מאוד להמשך הקריירה בתור חשמלאי במדינת ישראל ומי שרוצה להתקדם בסולם הדרגות בתור חשמלאי (ישנן 13 דרגות), זוהי הדרך הנכונה לעשות את זה.