שלא יעבדו עליכם! המדריך המלא לרכישת מצבר לרכב

מתי יש לבצע החלפת מצבר? מהו אורך חייו של מצבר? וכמה זה יעלה לנו? כל התשובות במדריך הבא.

מצבר הוא אחד החלקים החשובים ביותר ברכב בלעדיו לא ניתן להניע את הרכב. חוץ מהנעת הרכב המצבר מספק חשמל להרבה חלקים ברכב הפועלים על זרם חשמלי. למעשה המצבר הוא תא חשמלי המספק כח וחשמל לכל הרכב. בתוך המצבר ישנם לוחות עופרת בשילוב של חומצה השילוב הזה יוצר פעולה כימית שבסופה נוצר חשמל המסופק לרכב. המצבר הינו בעל כושר טעינה דהיינו הוא ממלא את עצמו על ידי מנוע קטן המותקן בתוך מנוע הרכב וכך ניתן להשתמש במצבר מספר פעמים רב.

אך למרות היותו נטען גם למצבר יש אורך חיים מוגבל והוא נע בין שנתיים לארבע שנים. ישנם כמה סימנים על מנת לראות כי המצבר כבר חלש ואינו יכול להטעין את עצמו יותר אך אין זה מחייב שהסימנים הללו יופיע ברוב המקרים.

פוסט פופולארי להנאתכם: מסע מרתק אל עולם המצברים

אורות חלשיםמצבר לרכב פרטי

אם כאשר אנו מדליקים את האורות ברכב והאור נראה לנו חלש גם בלוח המכוונים וגם באורות הדרך זהו אחד מהסמינים כי המצבר כבר חלש ויאנו מספק את כל החשמל הדרוש לרכב.

התנעה קשה

אם כאשר מנסים להניע את הרכב בייחוד בהעה הראשונית בבוקר הרכב מניע בצורה קשה (סטרטר ארוך) או שיש תקתוקים עד שהרכב מניע גם זהו סימן שהמצבר חלש והגיע הזמן להחליפו.

אך לא תמיד כפי שציינו המצבר נותן את אותותיו לקראת סוף ימין הרבה מצבים פשוט הרכב אינו מניע ללא הודעת מוקדמת ישנם בעלי מוסכים שימליצו להחליף את המצבר כל שנתיים אך גם זה אינו כדאי כל כך כי המצבר יכול להחזיק אפילו יותר.

רכישת מצבר

כאשר רוצים לרכוש מצבר עבור הרכב שלנו יש לבדוק כמה וכמה גורמים שונים לפני שרוכשים מצבר לכל רכב יש המצבר המתאים עבורו כל רכב דורש אספקת חשמל שונה מרכב אחר לכל יצרנית רכב ישנם מספר דגמים המשווקים תחתיה לדוגמא יצרנית הרכב יונדאי מייצרת מספר רחב של כלי רכב שונים יש את הרכבים המקוטלגים תחת רכב משפחתי ויש רכבים המקוטלגים תחת רכבי מנהלים רכב משפחתי צורך חשמל בכמות מסוימת לעומת רכב מנהלים שצורך כמות גדולה יותר של חשמל לכן צריך לבדוק לפני שרוכשים מצבר ליונדאי איזה סוג רכב יש בידינו ואיזה סוג מצבר מתאים לרכב. על מנת  שלא יעדו עלינו ועל מנת לדעת איזה סוג מצבר מתאים לרכב יש להתייעץ עם בעל מקצוע מנוסה שיוכל להדריך אותנו איזה מצבר מתאים לרכב. מצבר לרכב מסחרי

דבר חשוב נוסף זהו המחיר למצבר ניתן למצוא פערי מחירים בין המוסככים השונים המוכרים מצברים לרכב עבור אותו מצבר בדיוק מכיון שאין רוב בעלי הרכבים יודעים ומנוסים בקניית מצבר לרכב מרשים לעצמם בעלי המוסכים השונים "לקרוע" את הקליינט משגיע לרכוש מצבר חדש עבור הרכב שלו.

ההמלצה היא לגשת לבעל מקצוע שמתעסק אך ורק במצברים לרכב כך תוכלו לקבל מחיר הגון עבור המצבר החדש שברצונכם לרכוש מכיון שכל עיסוקו הוא אך ורק במצברים  הוא רוכש ממברים ישירקות מהיצרן ובכמויות גדולת וכך יכול השיג מחירים זולים המחירים שהוא קונה את המצברים נמוכים בהרבה מאלו  יהיו נמוכים בהרבה ממקומות אחרים כיון שבעל מקצוע שכזה חוסך עבורנו את פערי התיווך ויוצא כאילו קנינו ישירות מהיצרן.